Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 16.6.2026 22:54
Akcie.cz»Zpravodajství»Komentáře a doporučení»Banky z Wall Street sa zbavujú vládnych dlhopisov

Zpravodajství

Banky z Wall Street sa zbavujú vládnych dlhopisov

10.01.2011 12:50:41 | Colosseum, a.s.

Podľa údajov americkej centrálnej banky sa čistá long pozícia 18 primárnych dílerov vládnych dlhopisov USA znížila na konci decembra na 2,34 miliardy USD. Na konci novembra držali bondy v hodnote približne 81 miliárd dolárov. Banky naopak nakupujú podnikové obligácie a dlhopisy zaistené aktívami. Dôvodom je ich vyššia výnosnosť. Pre ceny dlhopisov sú v posledných týždňoch negatívne údaje o lepšiacej sa ekonomickej situácii a raste inflačných tlakov.

Autor: Boris Tomčiak

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

HARDW8,05+13,38
PVT1,30+8,33
PKO606,10+7,54
PRAPM236,00+7,27
PRIUA800,00+2,56

Zajímavé poklesy

VOW32 107,00-5,81
NLOK521,00-5,62
CZGCE956,00-4,02
EFORU322,00-3,59
EMAN44,00-2,22

Kurzovní lístek

EURstejne24,1500,00
HUFdolu6,911-0,30
JPYnahoru12,985+0,04
PLNdolu5,693-0,10
USDdolu20,823-0,07

demo-e-broker

Indexy

16.06.2026
Graf - PX

PXnahoru+0,462 583,0616:15:11
RMnahoru+0,19714,7316:52:25
DJIAnahoru+0,6451 999,6722:04:35
NASDAQdolu-0,9826 421,2622:02:18
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXnahoru+0,0724 910,4117:50:00


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz