Philip Morris: Sněmovna schválila zvýšení spotřebních daní pro tabákové výrobky
V pátek poslanecká sněmovna mimo jiné schválila zvýšení spotřebních daní na tabákové výrobky od roku 2012. Na krabičce (20 cigaret) by se takové zvýšení mělo projevit zhruba dvoukorunovým zvýšením ceny. Potenciální další zvyšování daně je plánováno na rok 2014. Dané zprávy nejsou novinkou, protože se jedná jen o začlenění směrnice EU do domácí legislativy. Zvýšení spotřebních daní na cigarety v roce 2014 ještě není zcela jasné, protože minimální úrovně daně jsou stanoveny v eurech (90 EUR/1000 cigaret do roku 2014), a tudíž záleží i na směnném kurzu. Co se nepodařilo prosadit, je zrušení předzásobení, což bude nadále znamenat odložený dopad růstu cen na trhu a manipulace se zásobami. Informace je trhu známa již dlouho, a tudíž by neměla mít vliv na obchodování. Danou novelu musí ještě schválit Senát a podepsat prezident.
Poslední zprávy
- Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
16.06. 17:40 Fio - Pražská burza rostla
16.06. 16:39 Fio - Kofola v Adriatiku od začátku roku 2027 přestane distribuovat značky PepsiCo
16.06. 12:38 Fio - Akciový výhled
16.06. 09:04 Fio - Denní report - pondělí 15.06.2026
15.06. 22:09 Fio





