5. týden: 11 analytických šípů do terče SPAD
07.02.2011 10:06:00
|
ČEKIA, a. s.
Pátý týden znamenal další přímočarý postup býků vpřed. Zámořské benchmarky plné takzvaných konzervativních blue chips udělaly další tygří skok a udělaly tlustou čáru za arabskou neurózou, či pochybnostmi o trhu práce. Hlavní benchmarky se drží suverénně nad svými psychologickými milníky a potvrzují tak relativně příznivou, přesněji řečeno nákupní náladu trhu. Hrozba v podobě úrokového hiku nehrozí zatím ani z FED, tento týden nicméně můžeme počítat s tím, že si první muž centrální banky kapku zalamentuje před rozpočtovým výborem sněmovny reprezentantů. Nicméně ekonomika potřebuje podle Bernankeho dále podporu v podobě vstřícné měnové politiky. Prahou rovněž proběhla růstová vlna, a to především díky Erste (+4,48 %), svůj díl do mlýna přinesl i druhý bankovní titul (KB +1,28 %), ČEZ (+1,16 %) i Telefónica (+1,15 %), jednou šly tedy nejsilnější emise v indexu ruku v ruce stejným směrem. Zažili jsme několik superbýčích story na menších emisích: Orcu výrazně pomohl prodej berlínského projektu, NWR nadopovaly události v Egyptě, VIG a ECM dokázaly poskočit i bez fundamentů. V uplynulém týdnu pro vás agentura ČEKIA monitorovala na 11 nových investičních doporučení a nutno říci, že v reportech padala velmi zajímavá čísla, podrobný přehled tradičně následuje.
Ta nejžhavější investiční doporučení z minulého týdne, čtěte na iPOINT: iPOINT
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio - Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
05.06. 20:17 Fio - Pražská burza ztrácela se sentimentem
05.06. 16:41 Fio - Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
05.06. 16:39 Fio - Lululemon zveřejnil výsledky za 1Q a výrazně snížil celoroční výhled
05.06. 15:33 Fio





