Pražská burza odevzdala dopolední zisky
Podobně jako většina ostatních evropských trhů se udržuje poblíž své včerejší závěrečné hodnoty (konkrétně 1 249 bodů, -0,1%). Kromě ECM (-2,5%) a Tabáku (-2,1%) výrazněji oslabuje NWR (-1,5%) spolu s ČEZem (-0,7%). Mírné ztráty utrpěla Telefónica (-0,4%), Komerční banka (-0,2%), které snížil cílovou cenu Goldman Sachs , a CETV (-0,3%). Burzu znovu drží nad vodou Erste (+1,1%). Nepatrně roste také Unipetrol (+0,1%) a VIG (+0,1%). Nejobchodovanější je KB (objem cca 250 mil. CZK), následuje ČEZ a Erste (po 110 mil. CZK).
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Pražská burza rostla
16.06. 16:39 Fio - Kofola v Adriatiku od začátku roku 2027 přestane distribuovat značky PepsiCo
16.06. 12:38 Fio - Akciový výhled
16.06. 09:04 Fio - Denní report - pondělí 15.06.2026
15.06. 22:09 Fio - Pozitivní nálada na světových trzích podpořila i pražskou burzu
15.06. 16:27 Fio





