Hospodářské výsledky společnosti Telefónica O2 zklamaly investory na všech úrovních
18.02.2011 16:20:56
|
Fio banka
Výnosy společnosti Telefónica O2
oproti našemu odhadu mírně poklesly a to jak ve fixním
segmentu z důvodu poklesu počtu pevných linek, tak i
v mobilním segmentu z důvodu poklesu počtu zákazníků. Na
úrovni provozních nákladů se negativně projevily náklady na
prodané zboží z důvodu vyšších prodejů smart phonů a vyšší
osobní náklady (náklady na mzdy) a v neposlední řadě vyšší
poplatky za používání značky. Čistý zisk byl negativně
ovlivněn dynamickým nárůstem odpisů. Navíc management
společnosti očekává v roce 2011 pokles provozního zisku
OIBDA o 1 – 5 %, přičemž naše odhady počítaly s mírným
růstem. Telefónica O2 potvrdila hrubou dividendu pro letošní
rok ve výši 40 Kč na akcii. Celkově hodnotíme výsledky
Telefónica O2 negativně a jsme znepokojeni i negativním
výhledem společnosti.
Robin Koklar, analytik, Fio banka, a.s.
Autor: Robin Koklar
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio - Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
05.06. 20:17 Fio - Pražská burza ztrácela se sentimentem
05.06. 16:41 Fio - Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
05.06. 16:39 Fio - Lululemon zveřejnil výsledky za 1Q a výrazně snížil celoroční výhled
05.06. 15:33 Fio





