Pšenice se odrazila od dvouměsíčních minim
Z nejnižší cenové hladiny za poslední 2 měsíce se včera odrazila květnová pšenice. Důvodem jsou známky naznačující oživení US exportu této zrniny. Egypt, který je největším světovým dovozcem pšenice, zakoupil 115 000 tun z USA. Irák, Maroko a Spojené Arabské Emiráty taktéž zveřejnili vyhlášení tendrů na nákup pšenice. I zde mají USA velkou šanci uspět. Během včerejší seance nejprve pšenice poměrně prudce propadla, aby nakonec skončila v kladných číslech. Květnová pšenice tak včera na CBOT posílila o 0,3 % na 798,25 centů za bušl.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





