O velkoobchodní aukci a dalších vyhlídkách ČEZu ... s analytiky
Po uzavření včerejšího obchodvání na pražské burze ČEZ oznámil výsledky aukce velkobchodních cen elektřiny pro rok 2007. „ČEZ zaznamenal nečekaně vysoký zájem o elektřinu ve velkoobchodní kampani a musí krátit požadavky obchodníků, protože přesahují jeho výrobní možnosti“, uvádí se v oficiálním prohlášení elektrárenské společnosti k prezentovaným výsledkům (v plném znění jej najdete zde, postřehy z pořádané tiskové konference zde).
„Průměrná cena velkoobchodní elektřiny ČEZu meziročně vzrostla o 16,9 % r/r na 43,2 EUR/MWh, což je rekordní růst cen velkoobchodní elektřiny v ČR. Výsledek převýšil o 1,9 procentního bodu tržní očekávání ve výši 15 % r/r a předčil i naše očekávání na průměrný růst cen elektřiny ve výši 15,3 % r/r“, shrnul hlavní body Petr Novák z makléřské společnosti Atlantik FT s tím, že výsledek je samozřejmě pozitivní pro růst hodnoty ČEZu.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/o-velkoobchodni-aukci-a-dalsich-vyhlidkach-cezu-s-analytiky.html
Poslední zprávy
- Výrobce pevných disků Seagate ve 2Q překonal očekávání trhu na straně tržeb i marží
28.01. 11:40 Fio - Texas Instruments reportoval za 4Q, výhled společnosti je investory vnímán pozitivně
28.01. 11:35 Fio - Výrobce litografických zařízení ASML ve výsledcích za 4Q výrazně překonal očekávání v objednávkách
28.01. 10:25 Fio - Akciový výhled
28.01. 08:58 Fio - Denní report - úterý 27.01.2026
27.01. 22:50 Fio