Telefónika láka investory dividendou
Dnešní seance byla poznamenaná volnem v USA. Po otevření jsem pozoroval "ospalé" obchodování s velmi podprůměrným objemem obchodů, které s vyjímkou Telefóniky vydrželo celý den. Nicméně všechny blue chips, s vyjímkou Orca a Erste Banky, se vydaly směrem nahoru. Developerská společnost Orco korigovala růst z minulého týdne. Když vezmeme v úvahu nedávno zveřejněné hospodářské výsledky Orca, má určitě ještě růstový potenciál. S blížící se dividendou 45 Kč na akcii začala Telefónika razantně posilovat, dnes zavírala +2,17% a přiblížila se k hranici 500 Kč, kterou podle mého názoru jistě tento týden překoná. Telefónika se dnes téměř výhradně nakupovala a jako jediná dosáhla nadprůměrného objemu obchodu. Dnes byly zejména aktivní české účty.
Tento týden si myslím, že ještě vydrží růst, i když se nedá vyloučit krátkodobá realizace zisků.
Autor: Ing. Tomáš Machalický
Poslední zprávy
- Pražská burza odepisovala, ČNB zvýšila sazby o 25 bps
18.06. 16:39 Fio - Akciový výhled
18.06. 09:02 Fio - Denní report - středa 17.06.2026
17.06. 22:25 Fio - Kofola ČeskoSlovensko: Dividenda za rok 2025 schválena valnou hromadou
17.06. 21:01 Kofola ČS a.s. - Pražská burza pokračovala v růstu
17.06. 16:36 Fio





