Německé volby vyhrává... ČEZ! Upgrade a býčí cíl!
Kdo vyhrál víkendové volby v Bádensku-Württembersku? Jak se tak občas stává, správných odpovědí je hned několik. Ta primární je jasná: Zelení. Sekundární pravda zajímá i domácí investory, zní totiž ČEZ. Ano, ačkoli kabinet Angely Merkelové udělal v boji s jádrem, co mohl, voličům to nestačilo. Německá veřejnost hlasuje pro vyšší účty za elektřinu, což je pochopitelně výhodou pro jaderné producenty, kteří mají – alespoň prozatím – budoucnost zajištěnou. Přesněji řečeno jen slibnou. Hospodářské noviny totiž přináší názory expertů ohledně potenciální zvláštní daně na nukleární energii: „Pokud EU rozhodne o spuštění nějaké verze „jaderných povolenek,” podobně jako to je u emisních povolenek, bude to pro ČEZ negativní. Ten vyrábí asi 30 % elektřiny v jaderných elektrárnách,“ komentují Radim Kramule a Petr Bártek z brokerjet České spořitelny. Deník zároveň připomíná, že výrobní náklady jaderné energie v přepočtu na MWh jsou jedny z nejlevnějších a v ČEZ se pohybují blízko 8-10 Eur za MWh. Dnes mají ovšem investoři na stole dobrou zprávu: Přichází z Wall Street, jejími autory jsou analytici Merrill Lynch/Bank of America a věští akcii další růstový prostor. Vše, co potřebujete slyšet pro dobrý start do nového týdne, najdete dále...
Analytici fandí ČEZ, čtěte na iPOINT: http://www.ipoint.cz/zpravy/25050105-nemecke-volby-vyhrava-cez-upgrade-a-byci-cil/
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio - Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
05.06. 20:17 Fio - Pražská burza ztrácela se sentimentem
05.06. 16:41 Fio - Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
05.06. 16:39 Fio - Lululemon zveřejnil výsledky za 1Q a výrazně snížil celoroční výhled
05.06. 15:33 Fio





