CME kupuje Bontonfilm
Dnešní zajímavostí číslo 1 je bezesporu informace, že majitel televize Nova a dalších TV stanic, americká společnost CME, koupila za 11mil. USD distributora filmů Bontonfilm.
Na akcie by tato zpráva neměla mít výraznější vliv, protože se jedná o menší obchod, ale je to zajímavý střípek do mozaiky CME. Co se týká dnešního obchodování na pražské burze, byly v hledáčku investorů především akcie našeho investičního evergreenu společnosti ČEZ a Komerční banky. Uvidíme, zdali si ČEZ poradí s hranicí 885 CZK na kterém minule investoři realizovali své zisky.
A u Komerční banky je podle mého názoru jediná, ale za to zásadní otázka : „Povede se k tomuto titulu před dividendou ( 11.4. poslední den pro nákup s nárokem ) překonat svá historická maxima ?". Uvidíme.
Zvýšený cíl dnes přišel na Telefonicu O2 ČR a to od „Rajfky“ na 420 CZK z 412 CZK s doporučením držet a Bank of America zvýšila sektor utilit na neutral z underweight.
Poslední zprávy
- Pražská burza v úvodu týdne ztrácí
13.07. 16:32 Fio - Makroekonomický výhled na tento týden: CPI (USA, eurozóna), PPI (USA)
13.07. 16:03 Fio - Denní report - pátek 10.07.2026
10.07. 22:30 Fio - Pražská burza v závěru týdne rostla
10.07. 16:28 Fio - Delta Air Lines zveřejnila výsledky za 2Q nad odhady a potvrdila celoroční výhled zisku
10.07. 14:11 Fio





