Burza posilovala, PX nad 1250 body, přijde vybírání zisků?
Pražská burza měla ostrý start do nového týdne, když index PX posílil +1% na 1257 bodů. Český trh tak dokázal navázat na pozitivní sentiment z uplynulého týdne a počtvrté za sebou rostl. Zůstává tak otázkou, zdali se tento růst v dalších dnech nepromění ve vybírání zisků a korekci. Osobně se k této variantě přikláním. V hledáčku kupců dnes byly tituly, kterým se dařilo právě v uplynulém týdnu. ČEZ se po růstech cen elektřiny (také jako důsledek německých víkendových voleb) podíval až k hladině 880 Kč (+1,7%), která je zároveň jeho letošním maximem. Akcie Komerční banky byly poptávány až na 4380 Kč (+1,3%), když doslova před dvěma dny byla k mání ještě o 200 Kč níže... Zřejmě mnoho investorů (včetně těch zahraničních) vyznává styl když se roste - kupujeme, když se klesá - prodáváme. My preferujeme styl kupovat - dole a prodávat - nahoře. A tak zatímco minulý týden jsme doporučovali KB nakupovat,tak nyní se kloníme k realizaci zisků. Až příští dny ukáží, zdali bylo na prodej brzo či nikoliv. Dařilo se NWR, které ve druhé části dne posílilo na 280 Kč (+0,7%). Klidnější den nad metou 880 Kč prožily akcie Erste (+0,6%). CME posilovalo po zprávách o akvizici Bontonfilmu na hladinu 370 Kč (+1,6%). Naopak v červených zakončily akcie Telefonica 02 (-0,4%) a vybírání zisků postihlo Orco (-3,3%).
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Pozitivní nálada na světových trzích podpořila i pražskou burzu
15.06. 16:27 Fio - Akciový výhled
15.06. 08:58 Fio - Denní report - pátek 12.06.2026
12.06. 22:05 Fio - Indexy končí týden v zeleném
12.06. 22:02 Fio - Zámoří na pozitivní vlně
12.06. 19:00 Fio





