Pražská burza silně poklesla, Komerční banka -7% a ECM -10%
Důvodu bylo více, jednak negativní sentiment na zahraničních trzích a dále pak ryze technická záležitost, když se Komerční banka na burze poprvé obchodovala bez nároku na dividendu (270 Kč/a hrubého). Titul nakonec odepsal více než čistou dividendu (229,5 Kč/a) a zakončil na 4080 Kč (-6,89%). Doporučení od Godman Sachs vybrat zisky z některých komodit sráželo ceny těžařských společností. To se negativně projevilo i na tržním ocenění akcií NWR, které navázaly na včerejší pokles a odepsaly si dalších -4,27% na 273,5 Kč. S ECM bylo dvakrát pozastaveno obchodování, když se titul propadal až přes 40% na historické minimum 41,5 Kč. Důvodem byla zpráva, že společnost je v insolventním řízení. V odpoledních hodinách však soud odmítl návrh na insolvenci a emise tak částečně korigovala ztráty na závěrečných 66 Kč (-10%). V záporném teritoriu se pohybovala i většina ostatních spadových titulů, výjimkou byl s nepatným ziskem Čez (885 Kč +0,24%) a Pegas (450 Kč +0,11%).
Josef Dudek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Pražská burza posílila s pozitivním vývojem na západoevropských trzích
09.06. 16:46 Fio - Akciový výhled
09.06. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 08.06.2026
08.06. 22:16 Fio - Pražská burza v úvodu týdne končí mírně níže
08.06. 16:38 Fio - Makroekonomický výhled pro tento týden: Zasedání ECB, index CPI (ČR, USA, Německo)
08.06. 14:34 Fio





