US indexy prohlubují ztráty
Po openu kolem nuly americké akcie postupně nabíraly ztráty. Aktuálně index Dow Jones oslabuje o 0,95%, technologický Nasdaq ztrácí 1,1%. V technologickém sektoru se po horších výsledcích nedaří softwarovému výrobci CA (-9,5%). Nedaří se rovněž výrobci grafických karet Nvidia (-9,5%), kterému bylo sníženo doporučení v obavách o vyšší konkurenci v sektoru tabletů a smartphonu. Do třetice propad v technologickém sektoru. Yahoo po problémech v Číně, když došlo k převodu významných aktiv z částečně vlastněné společnosti Alibaba Group oslabuje o 3,5%. S posilujícím dolarem se nedaří příliš komoditám a sektor základních materiálů je tak jedním z neztrátovějších (-1,6%). Ztrátu výrazně přes 1% si připisuje rovněž finanční sektor.
David Brzek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Pozitivní nálada na světových trzích podpořila i pražskou burzu
15.06. 16:27 Fio - Akciový výhled
15.06. 08:58 Fio - Denní report - pátek 12.06.2026
12.06. 22:05 Fio - Indexy končí týden v zeleném
12.06. 22:02 Fio - Zámoří na pozitivní vlně
12.06. 19:00 Fio





