Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 10.6.2026 2:29

Zpravodajství

ICE kupuje NYBOT

15.09.2006 11:41:25 | Colosseum, a.s.

Intercontinental Exchange se sídlem v Atlantě se v čtvrtek dohodla se členy burzy na koupi New York Board of Trade. Hodnota transakce se pohybuje okolo 1 miliardy dolarů. Koupě newyorské burzy, na níž se obchodují komodity jako káva, kakao, ... cukr, bavlna či pomerančový koncentrát, by měla ICE pomoci nejen diverzifikovat portfolio nabízených produktů, ale také přinést úspory pro obchodníky ohledně transakčních nákladů, a to díky společnému clearingovému centru. ICE, jejímž klíčovým produktem jsou futures na ropu, hodlá na NYBOT zachovat obchodování na parketu, plánuje však zvýšit úlohu elektronického obchodování. Za připomenutí stojí, že ICE jako první z burz zrušila svůj burzovní parket a přešla kompletně na elektronické obchodování.

Autor: Jaroslav Krejčí

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

BEZVA440,00+12,24
ATS3 532,00+7,23
DSPW499,50+5,83
HARDW8,30+3,75
VIG1 483,00+3,34

Zajímavé poklesy

MATTE18 000,00-6,74
NOKIA289,00-6,17
OMV1 425,50-5,06
FIXZO57,00-5,00
WPS30,00-3,85

Kurzovní lístek

EURnahoru24,170+0,28
HUFnahoru6,799+0,23
JPYnahoru13,041+0,70
PLNnahoru5,704+0,15
USDnahoru20,888+0,58

demo-e-broker

Indexy

10.06.2026
Graf - PX

PXnahoru+0,982 548,8709.06.26
RMdolu-0,27681,5409.06.26
DJIAnahoru+0,1750 872,1109.06.26
NASDAQdolu-0,9725 678,8210.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-0,7424 433,0609.06.26


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz