Polsko připravuje IPO těžební společnosti JSW
Firma, která je největším producentem koksovatelného uhlí v Evropě, je přímým konkurentem tuzemské NWR. Vláda (nyní je 100% vlastníkem JSW) hodlá v IPO nabídnout 33,1% stávajících akcií. Dalších 16,8% akcií dostanou zdarma zaměstnanci a 50,1% zůstane v rukách státu. Ministerstvo financí si slibuje, že mu částečná privatizace JSW přinese zhruba 5 mld. PLN.
Podle předběžného plánu by úpis měl proběhnout 28.6. a 6.7. se bude titul poprvé obchodovat na varšavské burze. Klienti Fia budou mít možnost podat si objednávku elektronicky přes e-Brokera, případně na pobočce osobně či telefonicky. O podrobnostech, včetně všech termínů a podrobného návodu k účasti v IPO budeme klienty průběžně informovat.
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Oracle zveřejnila výsledky za 4Q mírně nad odhady, investory znepokojují vysoké kapitálové výdaje
11.06. 09:23 Fio - Akciový výhled
11.06. 09:16 Fio - Denní report - středa 10.06.2026
10.06. 22:18 Fio - Plošný pokles na pražské burze
10.06. 16:41 Fio - Akciový výhled
10.06. 08:59 Fio





