Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 15.6.2026 9:35
Akcie.cz»Zpravodajství»Komentáře a doporučení»IEA: Spotřeba zemního plynu by se mohla zvýšit až o 50%

Zpravodajství

IEA: Spotřeba zemního plynu by se mohla zvýšit až o 50%

06.06.2011 15:31:40 | Colosseum, a.s.

Globální spotřeba zemního plynu by se mohla ze současné úrovně do roku 2035 zvýšit o více jak 50%. Zároveň by komodita mohla nahradit uhlí na pozici druhého nejpoužívanějšího paliva. S výše uvedeným závěrem přišla International Energy Agency. Nové předpoklady jsou založeny na zvyšující se spotřebě v Číně, zpomalujícím růstu v oblasti výroby jaderné energie, zvyšující se produkci z nekonvečních zdrojů, nižších cenách a zvyšujícím se využití v přepravě. Poptávka po plynu by se v roce 2035 měla pohybovat na úrovni 5,1 bilionu metrů krychlových. To je o 600 miliard více oproti odhadu z minulého roku. and#160;

Autor: Petr Čermák

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

ATS3 652,00+6,35
MATTE19 100,00+6,11
NOKIA306,95+5,84
HARDW8,45+5,63
DBK688,00+4,42

Zajímavé poklesy

SHELL856,00-4,78
TMR358,00-3,76
UQA421,20-1,82
CZGCE999,00-0,70
KARIN148,00-0,67

Kurzovní lístek

EURnahoru24,170+0,10
HUFdolu6,848-0,55
JPYnahoru13,043+0,18
PLNstejne5,6900,00
USDnahoru20,894+0,39

demo-e-broker

Indexy

15.06.2026
Graf - PX

PXdolu-0,282 555,0009:34:55
RMnahoru+1,11707,5109:34:20
DJIAnahoru+0,7051 202,2612.06.26
NASDAQnahoru+0,1325 843,7512.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXnahoru+1,7125 056,1009:15:07


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz