Pražská burza rozšířila ztráty z minulého týdne, NWR naopak pokles zastavilo
Pražská burza vstoupila do nového týdne klidným tempem. Aktivita oproti předcházejícímu týdnu výrazně zeslábla. Index PX se během dne pohyboval v červeném teritoriu, ztráty však nebyly výrazné, když nakonec odevzdal 0,5 %. Pachuť investorů nadále pramení ze špatných makročísel z předcházejícího týdne a strachu z dluhové nákazy. Zajímavý objem byl opět vidět na NWR, tentokrát však síla prodejních objednávek byla slabá a titul se během dne vyšplhal až nad hladinu 249 Kč a uzavřela na 247,2 Kč. Těžební sektor patřil i v Evropě mezi nejsilnější. Německé energetiky ztrácely poté, co spolková vláda schválila návrh zákona o odklonu od jádra do roku 2022. K vypnutí první ze stávajících elektráren by mělo dojít již v roce 2015. ČEZ však za nezájmu investorů oslabil o 1,1 % na 889,9 Kč. Banky odepsaly lehce přes 0,5 %. Telefónica naopak posílila na 419 Kč (+0,5 %).
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 16.06.2026
16.06. 22:17 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
16.06. 17:40 Fio - Pražská burza rostla
16.06. 16:39 Fio - Kofola v Adriatiku od začátku roku 2027 přestane distribuovat značky PepsiCo
16.06. 12:38 Fio - Akciový výhled
16.06. 09:04 Fio





