DAX ranní zisky neudržel
DAX zavřel slabší o 0,92% na 7402,73 bodech, přestože dopoledne posiloval o slušných 0,7%. Výraznou ztrátu zaznamenaly akcie RWE (-4%), když se na trhu spekulovalo o možném navýšení kapitálu kvůli snahám o snížení dluhu. Šéf společnosti Jürgen Großmann okolo poledne potvrdil, že diskuze o možném navýšení kapitálu bude na pořadu jednání na speciálním setkání dozorčí rady počátkem srpna. Přes 2% si odepsaly akcie E.ONu. Snížené doporučení pro Metro od BofA poslalo akcie obchodního řetězce níže o 2,5%. Po dnešním poklesu evropských bank iniciovaným italskými bankami Commerzbank nepomohlo ani lepší doporučení od Societe Generale, banka odepsala 2,1%. V zelených číslech zůstalo minimum společností. Největší nárůst z báze indexu DAX si udržela Deutsche Boerse (+0,8%), která tak navázala na včerejší růst, když akcionáři NYSE Euronext odsouhlasili fůzi. Díky dnešnímu poklesu se DAX dostal na týdenní bázi do záporu a oslabil o 0,22%.
David Brzek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Akciový výhled
17.06. 09:01 Fio - Denní report - úterý 16.06.2026
16.06. 22:17 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
16.06. 17:40 Fio - Pražská burza rostla
16.06. 16:39 Fio - Kofola v Adriatiku od začátku roku 2027 přestane distribuovat značky PepsiCo
16.06. 12:38 Fio





