Německé akcie znovu oslabily
Na německou burzu se po včerejší jednodenní přestávce opět vrátili medvědi, kteří převzali iniciativu díky pokračujícím hádkám mezi americkými demokraty a republikány o zvýšení limitu pro zadlužení USA a následnému varovaní Moody's, podle kterého by Spojené státy v brzké době mohly přijít o nejvyšší rating. Na rozdíl od začátku týdne, kdy se propíralo evropské špinavé prádlo, na trzích teklo díky řádění medvědů o něco méně krve. Je tedy vidět, že investoři zatím vsázejí na dohodu v USA. Index DAX se krátce před koncem obchodování pohybuje se ztrátou 0,8% v okolí 7 210 bodů. Nejhůře si vede Commerzbank (CBK -4,1%), SAP (SAP -2,8%), který tíží špatné výsledky menšího konkurenta Software AG a Metro (MEO -2,8%). Největšímu maloobchodnímu prodejci v Německu snížil cílovou cenu CA Cheuvreux. Nejúspěšnější jsou znovu automobilky (BMW +1,1%, DAI +0,1%).
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Americké akcie výrazně oslabují
09.06. 19:56 Fio - Pražská burza posílila s pozitivním vývojem na západoevropských trzích
09.06. 16:46 Fio - Akciový výhled
09.06. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 08.06.2026
08.06. 22:16 Fio - Pražská burza v úvodu týdne končí mírně níže
08.06. 16:38 Fio





