Euro mírně oslabilo po zveřejnění francouzského HDP
Obchodování na trhu eura s dolarem bylo v pátek relativně klidné, nezasáhly ho žádné podstatné události. Hlavní zprávou bylo zřejmě ranní zveřejnění francouzského HDP, které zklamalo svou stagnací v Q2 11. Euro posléze oslabovalo, odpoledne však korigovalo a den zakončilo na úrovních kolem 1,425 USD/EUR.
Michiganský index spotřebitelské důvěry pro srpen spadl na 54,9 b. z 63,7 b. v červenci. Ukazatel byl ovlivněn především pádem akcií na burzách a debatou o možném technickém bankrotu USA. Spotřebitele nemůže povzbuzovat ani stále špatná situace na trhu práce, když míra nezaměstnanosti přesahuje 9 %. Tyto faktory tak zapříčinily pokles indexu na nejnižší hodnotu od roku 1980. Naopak nad očekávání dopadly červencové maloobchodní tržby, které vzrostly o 0,5 %, což je největší nárůst za poslední čtyři měsíce. Pozitivní také byla struktura tržeb, která ukázala, že tržby nebyly taženy jen nákupy automobilů, ale že spotřebitelé nakupovali i více ostatního zboží.
Dnes bude nejzajímavější zpráva ECB o nákupu dluhopisů. Ta by mohla odhalit velikost plánu evropské centrální banky na záchranu ohrožených periferních států, především Itálie a Španělska. Odkupy jejich dluhopisů spustila ECB minulé pondělí a dokázala tím podstatně srazit výnosy. Výnos italského desetiletého dluhopisu se snížil z více než 6 % předminulý týden na 5,018 % minulý pátek. Ještě výraznější byl pokles výnosu u španělského dluhopisu se stejnou dobou splatnosti - z téměř 6,3 % pod 5 %.
Poslední zprávy
- Pražská burza v závěru týdne rostla
31.07. 16:42 Fio - AbbVie zveřejnila výsledky za 2Q a mírně snížila výhled zisku kvůli akvizici Apogee Therapeutics
31.07. 15:10 Fio - Chevron zveřejnil očištěný zisk na akcii za 2Q nad odhady
31.07. 14:47 Fio - Exxon Mobil reportoval výsledky hospodaření za 2Q, produkci brzdily výpadky na Blízkém východě
31.07. 14:07 Fio - Amazon reportoval za 2Q, segment AWS výrazně překonal očekávání a pokračoval v akceleraci růstu
31.07. 10:59 Fio





