DAX zavřel na novém letošním minimu
Od začátku srpna si DAX odepsal již více jak 20% a patří k nejztrátovějším indexům v Evropě. Dnes reportovaná data o stavební výrobě byla slabá, ale na propad trhů o téměř 6% to rozhodně nebylo. Za propadem stojí hlavně nadále vrtkavý sentiment a obavy o celkový stav globální ekonomiky. Moc optimismu nedodalo ani včerejší prohlášení jednoho z představitelů amerického FEDu, který říká, že FED není od toho, aby přicházel s opatřeními na podporu trhů. Propad byl umocněn v závěru seance, když v USA vyšla smíšená data (lepší předstihové ukazatele, výrazně horší index Philadelphia FED) a DAX se dostal v panice až téměř na -7%. Žádný z titulů báze hlavního indexu nezakončil den v kladných číslech, dvouciferných poklesů bylo naopak několik. Commerzbank odepsala -10,5%, automobilka MAN zakončila den se ztrátou rovněž 10%. S poklesem cen komodit se nedařilo ocelářským společnostem Salzgitter (-8,6%) a ThyssenKrupp (-9,4%).
David Brzek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pondělí 08.06.2026
08.06. 22:16 Fio - Pražská burza v úvodu týdne končí mírně níže
08.06. 16:38 Fio - Makroekonomický výhled pro tento týden: Zasedání ECB, index CPI (ČR, USA, Německo)
08.06. 14:34 Fio - Akciový výhled
08.06. 09:00 Fio - Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio





