Pšenice opět ztrácela
Druhý den po sobě mířila na Chicago Board of Trade dolů cena pšenice kvůli očekávání, že dojde k poklesu zájmu o americkou produkci ze strany zahraničních kupců, jelikož ti si mohou dodávky pšenice obstarat levněji z Ruska či jiných zemí východní Evropy. Například Jemen nedávno nakoupil 100 tisíc váhových tun pšenice z regionu Černého moře. Může se jednat i vybírání zisků, jelikož se cena v tomto týdnu dostala až na tříměsíční maxima. Prosincový kontrakt pšenice včera ztratil 4,25 centu (0,5 %) a zakončil den na 790,75 centech za bušl. Od začátku měsíce však jiř cena vzrostla o deset procent.
and#160;
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio - Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
05.06. 20:17 Fio - Pražská burza ztrácela se sentimentem
05.06. 16:41 Fio - Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
05.06. 16:39 Fio - Lululemon zveřejnil výsledky za 1Q a výrazně snížil celoroční výhled
05.06. 15:33 Fio





