Komentář k americkému trhu
Americký trh včera v úvodu ztrácel kvůli vybírání zisků a také obnoveným obavám, že mezi zeměmi eurozóny klesá podpora problémových ekonomik. Po zveřejnění horších než očekávaných výsledků srpnové spotřebitelské důvěry začaly akcie prudce klesat, ale vzápětí se směr obrátil a rally překvapivě index Dow vynesla z trojciferné ztráty až do kladných čísel. Po poledni se akcie dostaly opět na chvíli do mírného záporu. Ke konci seance Dow stále vykazoval přes 40bododový zisk, na konci mírně oslabil.
Ze včerejšího průběhu je patrné, že býci mají momentálně navrch. Po zbytek týdne by mělo být obchodování rozkolísané v důsledku nejrůznějších makroekonomických výsledků, např. chicagský index nákupních manažerů nebo týdenní a měsíční data z trhu práce. Obchodování by mohlo probíhat v podobném duchu jako včera - pokles a pak zotavení. Důvodem jsou očekávání spojená s vystoupením prezidenta Obamy v příštím týdnu, které se bude týkat tvorby pracovních míst, a také naděje spojené se zasedáním FEDu, které proběhne 21. září. Současná situace je ve skutečnosti důsledkem medvědí nálady v první polovině měsíce, protože z tehdejších prodejců jsou najednou potenciální kupci.
Dnes se dá čekat další rozkolísané obchodování.
Poslední zprávy
- Denní report - středa 10.06.2026
10.06. 22:18 Fio - Plošný pokles na pražské burze
10.06. 16:41 Fio - Akciový výhled
10.06. 08:59 Fio - Denní report - úterý 09.06.2026
09.06. 22:09 Fio - Americké akcie výrazně oslabují
09.06. 19:56 Fio





