Kukuřice opět ztrácela
Třetí den po sobě klesala na Chicago Board of Trade cena kukuřice, což je nejdelší šňůra poklesů za poslední dva měsíce. Někteří obchodníci totiž očekávají že letošní prudký nárůst ceny této komodity by mohl farmáře vést k tomu, že začnou ke krmení na farmách používat relativně levnejší krmivo. Navíc letošní úroda zrnin má být v mnoha zemích vyšší, než loni, což cenu tlač dolů. Prosincový kontrakt kukuřice si včera na CBOT pohoršil o 14 centů (1,9 %) a uzavřel den na 734 centech za bušl. Za tři dny klesla cena celkem o 3,4 procenta.
and#160;
Poslední zprávy
- Denní report - pondělí 15.06.2026
15.06. 22:09 Fio - Pozitivní nálada na světových trzích podpořila i pražskou burzu
15.06. 16:27 Fio - Akciový výhled
15.06. 08:58 Fio - Denní report - pátek 12.06.2026
12.06. 22:05 Fio - Indexy končí týden v zeleném
12.06. 22:02 Fio





