Trhy čekají na závěry ze summitu EU
Česká koruna dnes stagnovala poblíž hranice 24,90 CZK/EUR. Na mezibankovním trhu se pohybovala v úzkém pásmu zhruba sedmi haléřů, když nejdražší obchod se uskutečnil za 24,96. Česká měna postrádala impuls k výraznějšímu pohybu a nenásledovala vývoj svých regionálních protějšků.
Nejméně se dnes dařilo maďarskému forintu, který ztrácel okolo tři čtvrtě procenta. Polský zlotý ale ze své hodnoty odepsal také více jak půl procenta. S takovým vývojem může do jisté míry souviset nejistota ohledně dnešního summitu EU, který by měl přinést konkrétní závěry, jak řešit současnou dluhovou krizi.
Na dluhopisovém trhu dnes proběhla aukce státního dluhopisu s kuponem 2,75 % a splatností v roce 2014. Ministerstvo prodalo obligace za 6,8 mld. CZK. Bid/cover poměr svědčí o vysokém zájmu investorů, když dosáhl úrovně 2,9. Oproti předchozí aukci stejného cenného papíru nepatrně klesnul průměrný výnos na 1,599 %. Reakce trhu byla minimální. MF zároveň také uvedlo, že zde stále existuje prostor pro vydání dluhopisů denominovaných v euru, nicméně panující nepříznivé podmínky na trhu mohou tuto emisi oddálit až na začátek příštího roku. Na swapové křivce pak mírně klesnul její dlouhý konec, křivka tak lehce snížila svůj sklon.
Zítřejší vývoj se bude odvíjet od toho, jak přesvědčivé budou závěry z dnešního summitu EU. Konkrétní opatření, která by vedla ke snížení nervozity na trhu, by se mohla pozitivně promítnout na vývoji regionálních měn.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 31.03.2023
31.03. 22:09 Fio - Pražská burza uzavírá úspěšný kvartál růstem
31.03. 16:44 Fio - Dividenda Komerční banky v roce 2023 a dalších letech (+komentář analytika)
31.03. 12:33 Fio - Prabos za rok 2022 reportoval slabší tržby a silnější zisk oproti výhledu
31.03. 12:02 Fio - Karo Leather reportovalo oproti výhledu slabší předběžná čísla za rok 2022 a potvrdilo plán
31.03. 12:01 Fio