Erste – uvízne v síti žraloků? ... a možném převzetí s analytiky
Akcie Erste Bank se včera v průběhu dne při nadprůměrných objemech dostaly až na hranici 1 520 Kč, nicméně zavřely na 1 482 Kč, což ale přestavuje nové roční maximum. Závěrečné vybírání zisků včera zřejmě způsobila zpráva o tom, že americká investiční banka Morgan Stanley prodala 700 000 akcií Erste Bank za cenu 52 euro, což je v přepočtu zhruba 1 473 Kč na akcii. Novinek kolem Erste Bank je ale podstatně více.
„Vypadá to, že zahraniční investoři znovu objevili bankovní tituly ve střední Evropě, po tom co se objevilo několik spekulativní zpráv naznačující konsolidaci v tomto sektoru,“ uvedl Aleš Vávra z J&T Banky.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/erste-uvizne-v-siti-zraloku-a-moznem-prevzeti-s-analytiky.html
Poslední zprávy
- Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
16.06. 17:40 Fio - Pražská burza rostla
16.06. 16:39 Fio - Kofola v Adriatiku od začátku roku 2027 přestane distribuovat značky PepsiCo
16.06. 12:38 Fio - Akciový výhled
16.06. 09:04 Fio - Denní report - pondělí 15.06.2026
15.06. 22:09 Fio





