Pšenice se propadla
O 3,5 procenta šla ve středu dolů cena pšenice obchodované na Chicago Board of Trade. Jedná se o největší pokles od poloviny července. Den před tím se cena pšenice naopak intradenně vyšplhala na 557 centů za bušl, nejvyšší úroveň od roku 1996. ... Důvodem byly obavy z dodávek na trh kvůli propadům produkce pšenice v Austrálii a Rusku, přičemž se světové zásoby ropy dostyl na nejnižší úroveň za posledních 25 let. Za včerejším poklesem stojí plán Pakistánu vyvézt pšenici poprvé za poslední tři roky. Pakistánská vláda uvedla, že v probíhajícím marketingovém roce bude 22,5 mil. tun, zatímco domácí spotřeba má dosáhnout výše 21,5 mil. tun. Cena jednoho bušlu u prosincového kontraktu šla ve středu na CBOT dolů o 18,5 centu na 512,5 centu. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku však cena narostla o 56 procent.
Poslední zprávy
- Denní report - čtvrtek 11.06.2026
11.06. 22:24 Fio - Pražská burza zakončila v zeleném
11.06. 16:34 Fio - Oracle zveřejnila výsledky za 4Q mírně nad odhady, investory znepokojují vysoké kapitálové výdaje
11.06. 09:23 Fio - Akciový výhled
11.06. 09:16 Fio - Denní report - středa 10.06.2026
10.06. 22:18 Fio





