Další červený den pražské burzy
Pražská burza dnes opět poklesla, i když ne tak razantně jako včera. Přestože se po většinu dne držela lehce v plusu, závěr pro ni znamenal pokles o 0,8% na 894 bodů v souladu s vývojem na zahraničních trzích, kde se nálada prudce zhoršila. Nejvíce ji potrápily akcie Telefonicy O2, která na konci dne ztratila přes 3% na 377 Kč. V poslední půlhodině obchodování se do záporu dostala též Komerční banka na cenu 3243 Kč (-2,3%). Z celodenního poklesu se nepodařilo dostat ani akciím ČEZ (-1,1%, 770 Kč), které výrazněji neovlivnila zpráva o oddělení divize obnovitelných zdrojů. Nákupní doporučení podpořilo Erste Bank, která i bez vídeňských investorů posílila o 2,1% na 334 Kč. Silným růstem reagovaly akcie Kit Digital (+7%, 182 Kč) na zprávu o naplnění hospodářských cílů a vyšším výhledu. Nákupní pokyny v ranních hodinách pomohly i Orcu, které se posunulo o téměř 5% do plusu na 89 Kč.
Jana Vondrášková, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 12.06.2026
12.06. 22:05 Fio - Indexy končí týden v zeleném
12.06. 22:02 Fio - Zámoří na pozitivní vlně
12.06. 19:00 Fio - Pražská burza kopírovala zahraniční růst
12.06. 16:39 Fio - Adobe zveřejnila výsledky za 2Q nad odhady a zvýšila celoroční výhled, oznámila ale odchod CFO
12.06. 09:43 Fio





