Polsko v poledne posiluje
Dnešní dobré výsledky Indexu nákupních manažerů nastartovaly pozitivní náladu investorů. Index rostl na 52,15 b ze 48,8 b a předčil tak očekávání 49,4 b.
Index WIG táhnou hlavně banky v čele s Handlowy (BHW +3,61%) a Getin (GTN +5,74%), která si připsala za posledních 5 dní již přes 25%. Rostou také akcie KGHM Polska Miedz (KGH +1,43%) poté, co náměstek polského ministra financí prohlásil, že připravovaná daň na těžbu mědi a stříbra zřejmě nebude platná již od 1. března, jak bylo původně plánováno. Rostou také rafinérské společnosti Lotos (LTS +0,38%) a Orlen (PKN +0,76%), které kopírují dnešní růst ropy.
Ztrátu z posledních dní rozšiřuje telekomunikační společnost TPSA (TPS -1,27%).
Zdroj: Reuters, Bloomberg
Áron Berezkin, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - středa 17.06.2026
17.06. 22:25 Fio - Kofola ČeskoSlovensko: Dividenda za rok 2025 schválena valnou hromadou
17.06. 21:01 Kofola ČS a.s. - Pražská burza pokračovala v růstu
17.06. 16:36 Fio - Akciový výhled
17.06. 09:01 Fio - Denní report - úterý 16.06.2026
16.06. 22:17 Fio





