Praha smazala část ztrát, přesto však hluboko v červeném
Horší náladu do Prahy stejně jako na ostatní evropské trhy přinesl včerejší komentář FEDu, díky kterému se zdá další vlna kvantitativního uvolňování jako nepravděpodobná. Znovu také roste nervozita spojená s vládními dluhy jižního křídla eurozóny. Index PX krátce po poledni oslabuje o 0,7% na 958 bodů. Největší zásluhu na tom má Erste (-2,7%), nedaří se ani CETV (-3,0%), NWR (-1,1%) nebo Telefónice (-0,9%). O něco menší ztráty utrpěl Unipetrol (-0,6%), ČEZ (-0,5%) a Komerční banka (-0,3%). Proti proudu zamířila VIG (+1,7%), která obdržela nová doporučení od Barclays a Komerční banky. Nejobchodovanější je Erste (objem cca 145 mil. CZK) a ČEZ (110 mil. CZK).
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Akciový výhled
08.06. 09:00 Fio - Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio - Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
05.06. 20:17 Fio - Pražská burza ztrácela se sentimentem
05.06. 16:41 Fio - Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
05.06. 16:39 Fio





