Měď v minulém týdnu oslabila nejvíce od prosince
Minulý týden byl pro měď ve znamení největšího týdenního propadu od loňského prosince. K tomu přispěl i propad v rámci páteční obchodní seance, kdy futures na měď zlevnily především kvůli slabší čínské ekonomice. Čínská ekonomika totiž v prvním čtvrtletí tohoto roku rostla tempem 8,1%. Jakkoliv zní toto číslo obdivuhodně, tak na poměry Číny je to nejslabší výsledek za poslední 3 roky. Dokonce i očekávání analytiků oslovených agenturou Bloomberg byla o něco vyšší, na hodnotě 8,4%. Mědi nepomohla ani klesající spotřebitelská důvěra v USA. Květnové futures kontrakty na měď tak v pátek na CME zakončily propadem o 2,5% na 362,70 USD za váhovou libru.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 12.06.2026
12.06. 22:05 Fio - Indexy končí týden v zeleném
12.06. 22:02 Fio - Zámoří na pozitivní vlně
12.06. 19:00 Fio - Pražská burza kopírovala zahraniční růst
12.06. 16:39 Fio - Adobe zveřejnila výsledky za 2Q nad odhady a zvýšila celoroční výhled, oznámila ale odchod CFO
12.06. 09:43 Fio





