David Navrátil (ČS): Čtení o důvodech finanční krize v USA
Zaujal mě rozhovor s Barrym Ritzholtzem o
důvodech finanční krize, především z pohledu
USA. Doporučuji k přečtení, níže vybírám
několik myšlenek (ne nutně nových), které mě
zaujaly.
Regulace a Fed
Neexistuje jediný důvod finanční a bankovní
krize z roku 2008, šlo o kombinaci více věcí.
Barry především zmiňuje přílišnou deregulaci.
S tím souhlasím. Deregulace především těch
pravidel, která vznikla jako reakce na Velkou
depresi, tato pravidla fungovala po 75 let.
Například regulace investičních bank. A ouha,
po pár letech se nám to vrátilo jako bumerang a
finanční systém se dostal do podobných
problémů jako v případě Velké deprese.
Speciál s analytiky ČS na stále aktuální téma příčin americké finanční krize, čtěte na iPoint: http://www.ipoint.cz/zpravy/54318111-david-navratil-cs-cteni-o-duvodech-financni-krize-v-usa/
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 16.06.2026
16.06. 22:17 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
16.06. 17:40 Fio - Pražská burza rostla
16.06. 16:39 Fio - Kofola v Adriatiku od začátku roku 2027 přestane distribuovat značky PepsiCo
16.06. 12:38 Fio - Akciový výhled
16.06. 09:04 Fio





