Pražská burza si ve středu na rozdíl od evropských indexů zachovala chladnou hlavu
Na evropské akciové trhy dnes působily negativně obavy z možného odchodu Řecka z eurozóny (např. DAX -2,2%), euro/usd se propadlo až pod 1,26, takže konečný účet pražské burzy -0,5% na indexu PX je možné považovat za úspěch. V Praze se přitom příliš neobchodovalo a spíše vyčkávalo. Nejvyšší objem registrovaly akcie ČEZu a KB, kde se zobchodovalo jen o něco málo více než 150 mil. Kč. ČEZ přitom udržel hladinu 720 Kč (-0,2%) a Komerční banka poklesla jen mírně (ve srovnání s evropskými bankami) na 3250 Kč (-0,5%). Kupodivu dobře se držela i Erste, jež si udržela 370 Kč (-0,4%), ale zde hodně pomohl pokles koruny vůči euru. K předchozím minimům se znovu vydala těžební NWR, když obchody v závěru probíhaly poblíž úrovně 103 Kč (-1,4%). Poklesu se neubránila ani defenzivní Telefonica 02 (-1%). Nejhorší výsledek zaznamenala mediální CETV (-4,4%). Naopak růst se podařilo pojišťovně VIG (+1,4%) po mírně lepších než očekávaných výsledcích.
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 09.06.2026
09.06. 22:09 Fio - Americké akcie výrazně oslabují
09.06. 19:56 Fio - Pražská burza posílila s pozitivním vývojem na západoevropských trzích
09.06. 16:46 Fio - Akciový výhled
09.06. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 08.06.2026
08.06. 22:16 Fio





