Guvernér Bank of England projednával problémy se sazbou LIBOR již v květnu 2008
Podle centrální banky projednával guvernér Bank of England problémy s diskutovanou sazbou LIBOR již v květnu 2008 na schůzce s dalšími centrálními bankéři v Basileji.
Centrální banka uvedla, že dopis od bývalého předsedy FEDu Geithnera s doporučeními týkajících se sazby byl předán asociaci britských bankéřů (British Bankers Association). Zveřejněná korespondence zahrnovala e-maily mezi Paulem Tuckerem a Angelou Knight z British Bankers Association.
BOE i FED byl ujištěn asociací bankéřů, že využijí doporučení buď k jednání nebo k otázkám, které budou dále konzultovat.
BOE také sdělila, že obavy o problémy s řízením LIBORu na těžkých tržních podmínkách na konci roku 2007 a v roce 2008 byly zveřejněny i v médiích, ačkoli nebylo zaznamenáno úmyslné provinění.
Zdroj: Bloomberg
Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Manažerské obchody: V červenci byl aktivní management Coltu
10.08. 12:10 Fio - Firemní výsledky pro tento týden: ČEZ, Cisco Systems, Applied Materials, Sea, Nebius, CoreWeave, On
10.08. 11:24 Fio - Eurozóna: Index investorské důvěry Sentix v srpnu vzrostl na 0,9 b. při očekávání -0,5 b.
10.08. 11:13 Fio - Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+3,61 %), pšenice (+2,58 %), stříbro (+1,51 %)
10.08. 10:36 Fio - Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,98
10.08. 10:34 Fio





