Deutsche Bank ve ztrátě
Deutsche Bank, největší evropská banka, skončila ve čtvrtém kvartálu ve ztrátě, která převýšila odhady analytiků. Ztráta ve výši 2,17 miliardy euro byla asi osmkrát větší než činil analytický konsenzus. Ve čtvrtém čtvrtletí v roce 2011 bylo dosaženo zisku 147 milionů euro. Divize korporátního bankovnictví a cenných papírů, tradičně nejsilnější část investičního bankovnictví Deutsche Bank, vykázala čtvrtletní ztrátu 548 milionů euro.
Výsledky banky byly ovlivněny odpisem goodwillu. Deutsche Bank také zaúčtovala náklady ve výši 1 miliardy eur spojených s vyšetřováním kvůli údajné manipulaci s referenční sazbou Libor.
Akcie Deutsche Bank rostou o 0,96 %.
Zdroj: Bloomberg, Reuters
Lukáš Brodníček
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- ČR: Běžný účet platební bilance dosáhl v dubnu přebytku 1,18 mld. Kč
12.06. 10:56 Fio - Vývoj cen komodit: Stříbro (+5,12 %), ropa (-4,49 %) a měď (+1,99 %)
12.06. 10:40 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,18
12.06. 10:39 Fio - Německý index DAX posiluje v reakci na geopolitické dění
12.06. 09:49 Fio - Pražská burza na začátku obchodování roste o více než 1 %
12.06. 09:20 Fio





