Komerční banka v letech 2016 a 2017 očekává růst úvěrového portfolia o vyšší jednotky procent
Úvěrové portfolio Komerční banky by letos mělo vzrůst o „vyšší jednotky procent“, uvedl Jakub Černý, vedoucí vztahů s investory Komerční banky. V roce 2017 by se tempo růstu nemělo výrazně lišit od letošního roku.
Vliv potenciálního zavedení negativních sazeb Českou národní bankou na zisk by podle Černého měl být „omezený vzhledem k zajišťovací politice Komerční banky“.
Rostoucí kapitálové požadavky podle něj omezují schopnost českých bank úvěrovat, zvyšují náklady úvěrování a staví české banky do nevýhody v porovnání s bankami ze zemí s „měkčím režimem“.
"Uvedené informace by neměly pro trh představovat překvapení a neměly by tak mít dopad na kurz akcií Komerční banky," uvádí Michal Křikava, analytik Fio banky.
Akcie Komerční banky (BAAKOMB) dnes rostou o 0,4 % na 894,4 Kč.
Zdroj: Bloomberg
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Zámoří uzavřelo se zisky
16.05. 22:25 Fio - Index DAX v pátek posílil
16.05. 17:57 Fio - Boeing je údajně blízko dohodě s ministerstvem spravedlnosti v případu pádu dvou letadel
16.05. 17:28 Fio - Komerční banka: JPMorgan snižuje cílovou cenu z 970 Kč na 950 Kč se stávajícím doporučením
16.05. 17:05 Fio - Americké indexy otevírají páteční seanci v zeleném, výsledky reportoval Applied Materials
16.05. 16:44 Fio