J. Yellenová: Změny v rámci finanční regulace by měly být pouze "mírné"
Yellenová v projevu prezentovala relativně širokou obranu reakce státu na krizi 2008, v současné době navrhuje dělat pouze mírné změny v rámci regulace s ohledem na zlepšující se stabilitu velkých bankovních domů. Věnovala se také tzv. Volckerovu pravidlu, které má za cíl omezit obchodování bank na vlastní účet. Toto by mělo být zjednodušeno, Fed podle projevu podniká kroky ke "snížení komplexity" regulace, která postihuje menší banky.
Janet Yellenová se tedy vyjádřila pozitivně ohledně pokrizové regulace, s tím, že dalších kroků či zpřísňování není třeba. Naopak je možné očekávat v některých ohledech zmírnění. Nutno dodat, že deregulace je klíčovým prvkem programu prezidenta Trumpa.
Přímých signálů ohledně současné situace nepadlo mnoho, akciové trhy však projev přijaly pozitivně, index S&P 500 připisuje přes půl procenta. Dolar oslabuje na páru s eurem na třítýdenní minima.
Zdroj: Bloomberg
Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Americké akcie v závěru týdne posílily
24.03. 22:08 Fio - Tahounem dnešního poklesu frankfurtské burzy byly Deutsche Bank a Commerzbank
24.03. 18:06 Fio - Americké akcie v červeném, Activision Blizzard po vyjádření antimonopolního úřadu +5 %
24.03. 15:58 Fio - USA: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v březnu dle předběžných čísel na 49,3 b
24.03. 14:56 Fio - Zámořské futures kontrakty se obchodují v červených číslech
24.03. 13:59 Fio