Evropským výrobcům polovodičů se fúze a akvizice nevyhnou, myslí si analytici
Broadcom by podle zdrojů seznámených se situací měl dnes zveřejnit návrh na akvizici společnosti Qualcomm. Podle dalších spekulací by měl mít zájem i společnost o NXP Semiconductors, jejíž akvizici Qualcomm zatím nedokončil.
Páteční vydání deníku The Wall Street Journal informuje o jednání společností Marvell Technology (MRVL) a Cavium (CAVM) o fúzi.
Podle analytiků Natixis se vlna konsolidace nevyhne ani evropským společnostem, za „nejnápadnější cíle“ akviziční aktivity považují společnosti Infineon Technologies (IFX; +0,8 %), ASM International, AMS a Dialog Semiconductor (DLG; +1,1 %).
Zdroj: Bloomberg
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Americké akcie v závěru týdne posílily
24.03. 22:08 Fio - Tahounem dnešního poklesu frankfurtské burzy byly Deutsche Bank a Commerzbank
24.03. 18:06 Fio - Americké akcie v červeném, Activision Blizzard po vyjádření antimonopolního úřadu +5 %
24.03. 15:58 Fio - USA: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v březnu dle předběžných čísel na 49,3 b
24.03. 14:56 Fio - Zámořské futures kontrakty se obchodují v červených číslech
24.03. 13:59 Fio