Akcie Bayer oslabují v ranních hodinách přes 10 %
Akcie německé farmaceutické společnosti Bayer dnes oslabily před otevřením trhu téměř 8 procent. Akcie ztrácejí poté, co americký soud uvalil společnosti povinnost uhradit odškodnění ve výši 298 milionů dolarů za chemický produkt Roundup způsobující rakovinu.
Americký dvůr v pátek rozhodl, že americká semenná a chemická společnost Monsanto vyrábějící pesticid Roundup, nedostatečně varovala své zákazníky o možných rizicích produktu. V červnu letošního roku byla společnost Monsanto odkoupena německým konglomerátem Bayer, který je aktuálně zatížen povinností odškodnění zaplatit.
Monsanto je dlouhodobě cílem aktivistů v oblasti ochrany životního prostředí, zejména těch, kteří se vymezují proti genetické úpravě semen a potravin. Také z toho důvodu plánuje Bayer název Monsanto zrušit.
Monsanto uvedla, že s pátečním rozhodnutím soudu nesouhlasí a plánuje se co nejdříve odvolávat. V oficiální zprávě společnosti dále zveřejnila své tvrzení, že glyfosát - účinná látka v herbicidu Roundup - nezpůsobuje rakovinu.
Aktuálně se akcie Bayer (BAYN) obchodují na německém systému XETRA s propadem 10,08 % za 83,70 EUR za akcii.
Zdroj: Financial Times, Bayer
Jan Paščenko
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA hlásí vstup do nového měsíce ve velkém stylu
03.08. 22:03 Fio - Wall Street silně roste
03.08. 19:59 Fio - Frankfurtská burza uzavřela růstem úvod týdne, který bude nabitý výsledky
03.08. 18:35 Fio - USA: Stavební výdaje v červnu meziměsíčně klesly o 0,1 % při očekávání růstu o 0,2 %
03.08. 16:04 Fio - USA: Index nákupních manažerů ISM ve výrobě v červenci vzrostl na 55,6 b. při očekávání 53,9 b.
03.08. 16:03 Fio





