Moneta v pátek oznámila prodej portfolia úvěrových pohledávek v selhání
Úspěšný prodej prodeje portfolia úvěrových pohledávek v selhání v nominální hodnotě 340 milionů Kč pro banku bude znamenat realizaci mimořádného zisku před zdaněním ve výši 32 milionů Kč.
"Portfolio bylo složeno z 4 159 nezajištěných retailových úvěrů, které byly v insolvenčním řízení. Celková návratnost v rámci vymáhacího procesu dosáhla téměř 45 %," stojí ve zprávě Monety.
Nabídka byla uskutečněna pomocí elektronické aukce, ve které z 52 zájemců na základě nejvyšší nabídky zvítězila společnost Intrum Czech, s.r.o. Ta patří do mezinárodní skupiny Intrum, která se řadí mezi přední světové poskytovatele služeb v oblasti správy pohledávek.
Akcie banky Moneta (BAAGECBA) po zahájení obchodování na pražské burze klesají o 0,19 % na 78,55 Kč, na burze RM-SYSTÉM klesají o 0,25 % na 78,50 Kč.
Kompletní zpráva o prodeji portfolia je k dispozici zde.
Zdroj: Moneta
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Eurozóna: Index nákupních manažerů PMI ve službách v červenci podle konečných dat na 51,7 b.
05.08. 10:03 Fio - Německo: Index nákupních manažerů PMI ve službách v červenci podle konečných dat na 49,8 b.
05.08. 10:02 Fio - Pražská burza otevírá v kladných hodnotách
05.08. 09:33 Fio - CTP: Jefferies snižuje cílovou cenu z 21 EUR na 20 EUR se stálým doporučením „Buy“
05.08. 09:32 Fio - Erste: Barclays zvyšuje cílovou cenu na 130 EUR při zachování doporučení „Overweight“
05.08. 09:31 Fio





