Deutsche Post v roce 2023 změní CEO, odstupujícího Franka Appela nahradí Tobias Meyer
Deutsche Post oznámila, že v roce 2023 dosadí na pozici CEO jejího současného vedoucího poštovní a zásilkové divize Tobiase Meyera. Vystřídá tak nynějšího CEO Franka Appela, který se rozhodl neprodlužovat svůj kontrakt. Ke střídání dojde v květnu roku 2023, kdy po 15 letech skončí Appelovi funkční období, uvedla společnost ve středečním prohlášení. Meyer pracuje pro společnost od roku 2013, od té doby zde zastupoval několik pozic, v roce 2019 se připojil k vedení.
Appel nejspíš opustí společnost v silném období, uvádí Bloomberg a jako příčinu uvádí zvýšenou poptávku po doručování zboží během pandemie Covid-19 a narušení dodavatelského řetězce, které vyhnalo vzhůru ceny přepravy.
Deutsche Post v listopadu navýšila celoroční výhled zisku o 10 % poté, co rostoucí poplatky za leteckou a oceánskou přepravu navýšily výsledky za 3Q.
Akcie Deutsche Post (DPW) klesají o 0,76 % na 54,51 EUR.
Zdroj: Bloomberg
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Širší index S&P 500 uzavírá čtvrteční seanci poklesem o -0,18 %.
06.08. 22:14 Fio - Německá burza dnes bez výrazného pohybu, hlavní pozornost směřovala na kvartální reporty
06.08. 18:23 Fio - Index Dow Jones se drží v červených úrovních.
06.08. 17:52 Fio - USA: Změna zásob plynu podle EIA k 31. červenci na 33 mld. kubických stop
06.08. 16:33 Fio - Wall Street se vyvíji v úvodu čtvrtečního obchodování smíšeně, pokračuje výsledková sezóna
06.08. 16:05 Fio





