Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 12.6.2026 10:48
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»Ford zveřejnil své očekávání ztrát ve své divizi...

Zpravodajství

Ford zveřejnil své očekávání ztrát ve své divizi elektromobilů

23.03.2023 14:20:05 | Fio banka
Americká automobilka Ford uvedla, že očekává ztráty ve výši 3 mld. USD.

Již ve svých předešlých kvartálních výsledcích společnost uváděla, že je divize elektromobilů ztrátová. V roce 2021 šlo o ztrátu 900 mil. USD a v roce 2022 2,1 mld. USD. Pro rok 2023 očekává ztráty 3 mld. USD.

Finanční ředitel John Lawler uvedl: „Ford Model e je elektromobilový startup a jak všichni ví, elektromobilové startupy ztrácí finance, zatímco investují do schopností, vývoje znalostí, budování objemů a získávání podílu na trhu.“

Akcie Ford (F) v předburzovní fázi rostou o 1,74 % na 11,68 USD.

Zdroj: Financial Times


Aleš Mendl
Fio banka, a.s.

Autor: Aleš Mendl

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

ATS3 434,00+4,63
NLOK536,00+3,88
UQA429,00+2,78
EOAN443,50+2,08
VIG1 507,00+1,89

Zajímavé poklesy

PVT1,20-7,69
IMO366,00-5,06
PRIUA788,00-2,48
OTP2 752,00-2,45
SHELL899,00-2,28

Kurzovní lístek

EURstejne24,1950,00
HUFdolu6,810-0,29
JPYdolu13,067-0,02
PLNnahoru5,690+0,08
USDdolu20,976-0,05

demo-e-broker

Indexy

12.06.2026
Graf - PX

PXnahoru+1,632 570,5610:46:52
RMnahoru+2,45701,3210:46:43
DJIAnahoru+1,8650 848,7511.06.26
NASDAQnahoru+2,5425 809,6612.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXnahoru+2,1124 720,9010:27:27


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz