Ford zveřejnil své očekávání ztrát ve své divizi elektromobilů
Již ve svých předešlých kvartálních výsledcích společnost uváděla, že je divize elektromobilů ztrátová. V roce 2021 šlo o ztrátu 900 mil. USD a v roce 2022 2,1 mld. USD. Pro rok 2023 očekává ztráty 3 mld. USD.
Finanční ředitel John Lawler uvedl: „Ford Model e je elektromobilový startup a jak všichni ví, elektromobilové startupy ztrácí finance, zatímco investují do schopností, vývoje znalostí, budování objemů a získávání podílu na trhu.“
Akcie Ford (F) v předburzovní fázi rostou o 1,74 % na 11,68 USD.
Zdroj: Financial Times
Aleš Mendl
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+5,12 %), ropa (-4,49 %) a měď (+1,99 %)
12.06. 10:40 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,18
12.06. 10:39 Fio - Německý index DAX posiluje v reakci na geopolitické dění
12.06. 09:49 Fio - Pražská burza na začátku obchodování roste o více než 1 %
12.06. 09:20 Fio - Evropské futures kontrakty posilují
12.06. 08:32 Fio





