Intel odděluje dříve koupenou společnost zabývající se FPGA
V roce 2015 Intel nakoupil společnost Altera, která se zabývala výrobou programovatelných hradlových polí (FPGA – typ logického integrovaného obvodu), za 16,7 mld. USD.
Dnes společnost oznámila zájem tento segment od mateřské společnosti oddělit. Výkonnou ředitelkou nově vzniklé společnosti se má stát Sandra Rivera. Stále není jisté, zda bude segment oddělen veřejnou nabídkou akcií, či prodejem soukromému investorovi.
Analytici z TD Cowen uvedli: „Toto je potenciálně prozíravý krok k odemknutí vyšší hodnoty akcií a získat více hotovosti.“
Analytici z Bloomberg Intelligence uvedl: „Oddělení segmentu je v souladu s jejich strategií odprodeji vedlejších aktivit.“
Akcie Intel (INTC) rostou o 0,34 % na 35,81 USD. Na burze RM-SYSTÉM rostou o 2,27 % na 833,50 Kč.
Zdroj: Bloomberg
Aleš Mendl
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Německé akcie ve čtvrtek vzrostly
18.06. 17:56 Fio - Komerční banka: Dozorčí rada opětovně zvolila Miroslava Hiršla členem představenstva
18.06. 17:22 Fio - USA: Zásoby zemního plynu podle EIA k 12. červnu vzrostly o 73 mld. kubických stop
18.06. 16:39 Fio - Společnosti Federal a Remington ze skupiny CSG získaly od FBI kontrakt v hodnotě 77,4 mil. USD
18.06. 16:31 Fio - USA: Index předstihových ukazatelů v květnu vzrostl o 0,1 % v souladu s očekáváním
18.06. 16:04 Fio





