Frankfurtská burza uzavřela ve ztrátě
Dnešní obchodní seanci uzavřela německá burza v červených hodnotách. Z akcií se nejvíce dařilo Sartorius (+2,7 %), E.ON (+1,9 %) a RWE (+1,7 %). Naopak se nedařilo BASF (-2,7 %), Infineon Technologies (-1,8 %) a Munich Re (-1,6 %). Evropský index STOXX 600 odepsal 0,17 % na 477,38 b. Ze sektorů nejvíce připisovalo zdravotnictví (+0,69 %), nezbytná spotřeba (+0,16 %) a utility (+0,07 %). Naopak nejvíce odepisovalo finančnictví (-0,72 %), materiály (-0,68 %) a nemovitosti (-0,63 %).
| Index DAX odepisuje 0,17 % na 16688,36 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
| Sartorius (SRT3) | +2,7 % | BASF (BAS) | -2,7 % |
| E.ON (EOAN) | +1,9 % | Infineon Technologies (IFX) | -1,8 % |
| RWE (RWE) | +1,7 % | Munich Re (MUV2) | -1,6 % |
| Symrise (SY1) | +1,6 % | Daimler Truck Holding AG (DTG) | -1,3 % |
| Merck (MRK) | +1,5 % | Continental (CON) | -1,1 % |
Aleš Mendl
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





