Evropská unie údajně obviní Google za porušování nařízení o digitálních trzích
Evropská komise vyšetřuje společnost Google ohledně možného porušování nařízení o digitálních trzích (DMA) od března minulého roku.
Jedno z vyšetřování se zaměřuje na to, zda společnost Google neupřednostňuje své vertikální vyhledávače, jako jsou Google Shopping, Google Flights a Google Hotels, před konkurencí a zda ve výsledcích nediskriminuje služby třetích stran. Chystané obvinění se údajně týká tohoto vyšetřování.
Nařízení DMA zakazuje společnosti Google upřednostňovat své vlastní produkty a služby na svých platformách, přičemž porušení může vést k pokutám až 10 % celosvětového ročního výnosu společnosti.
Akcie Alphabet
Akcie Alphabet třídy A (GOOGL) oslabují o 1,8 % na 181,33 USD. Akcie třídy C (GOOG) zaznamenávají pokles o 1,8 % na 183,2 USD. S akciemi Alphabet mohou klienti Fio banky obchodovat také na RM-SYSTÉMu pod tickerem BAAGOOGL.
Zdroj: Reuters
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Evropské futures kontrakty posilují
04.08. 08:42 Fio - Očekávané události: Nové pracovní pozice JOLTs, obchodní bilance (USA)
04.08. 08:07 Fio - USA hlásí vstup do nového měsíce ve velkém stylu
03.08. 22:03 Fio - Wall Street silně roste
03.08. 19:59 Fio - Frankfurtská burza uzavřela růstem úvod týdne, který bude nabitý výsledky
03.08. 18:35 Fio





