Americké akcie v úvodu obchodování klesají, reportovaly Nike, Micron, Fedex a další
Během včerejšího dne po uzavření trhu oznámila své výsledky hospodaření společnost Nike (-8,2 %). Tržby z obuvi meziročně poklesly o 12 % a kanál přímého prodeje spotřebitelům poklesl o 13 %. K výhledu na čtvrté čtvrtletí finanční ředitel Matt Friend uvedl, že Nike očekává výrazný pokles hrubé marže. Analytici uvedli, že obrat k růstu může být dlouhý a volatilní.
Americká logistická společnost FedEx (-11 %) zveřejnila výsledky hospodaření za třetí kvartál fiskálního roku 2025. Společnost snížila výhled ziskovosti z důvodu slabosti a nejistotě v americkém průmyslu a vyšší než očekávané inflace v tomto kvartále, která negativně tlačí na náklady. Analytici upozornili na celní politiku Donalda Trumpa, která by mohla ohrozit globální obchod a dodali, že případná recese by měla velmi negativní vliv na společnost FedEx.
Dále své výsledky oznámila společnost Micron Technology (-6,8 %), která se specializuje na výrobu paměťových a úložných produktů. Společnost reportovala silné výsledky a výhled, avšak hrubá marže dle analytiků vzbudila obavy, když nenaplnila očekávání ve 2Q ani ve výhledu pro 3Q.
Také developer rezidenčních nemovitostí Lennar (-5,9 %) oznámil své výsledky hospodaření. Dle Bloombergu v rámci výsledků společnosti zklamala hrubá marže, která se meziročně snížila z 21,8 % na 18,7 %. Podle analytiků je celkově výhled společnosti pod očekávání.
Index S&P 500 -0,76 % na 5620 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
Komunikační služby | -0,1 % | Základní materiály | -1,5 % |
Energie | -0,3 % | Průmysl | -1,1 % |
Nezbytná spotřeba | -0,4 % | Informační technologie | -1,1 % |
Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
Tesla (TSLA) | +2,6 % | FedEx Corp (FDX) | -11 % |
Super Micro Computer (SMCI) | +1,8 % | NIKE (NKE) | -8,2 % |
Lockheed Martin Corp (LMT) | +1,6 % | Micron Technology (MU) | -6,8 % |
Cboe Global Markets (CBOE) | +1,5 % | Lennar Corp (LEN) | -5,9 % |
AT&T (T) | +1,1 % | Marriott International (MAR) | -5,2 % |
Zdroj: Bloomberg
Petr Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Petr Veselý
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza uzavřela čtvrtek růstem, reportovala Deutsche Bank a MTU Aero Engines
24.07. 18:02 Fio - USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v červenci na 1,0 b.
24.07. 17:04 Fio - Americké indexy se v úvodu seance obchodují smíšeně, výsledková sezóna je v plném proudu
24.07. 16:34 Fio - USA: Zásoby plynu podle EIA k 18. červenci vzrostly o 23 mld. kubických stop při očekávání 27 mld.
24.07. 16:31 Fio - USA: Prodeje nových domů v červnu meziměsíčně vzrostly o 0,6 % při očekávání růstu o 4,3 %
24.07. 16:20 Fio