Apple údajně pozastavil modernizaci virtuálních brýlí Vision Pro a soustředí se na chytré brýle
Apple prý původně připravoval levnější a lehčí variantu Vision Pro s kódovým označením N100, určenou k uvedení na trh v roce 2027. Minulý týden však údajně společnost interně oznámila, že přesouvá zaměstnance z tohoto projektu na urychlení prací na chytrých brýlích, alespoň to uvedly osoby obeznámené se situací. Apple údajně zcela neopustil myšlenku levnější verze Vision Pro a stále plánuje mírný refresh současného modelu s rychlejším čipem, který by mohl přijít již koncem tohoto roku.
Do chytrých brýlí investuje společnost Meta Platforms, která své první chytré brýle Ray-Ban Stories uvedla již v roce 2021 a následně slavila úspěch s modelem Ray-Ban Meta v roce 2023. Nedávno také představila novou verzi s lepšími kamerami, delší výdrží baterie a sportovním designem.
Vývoj akcie Apple
Akcie společnosti Apple v předburzovní fázi obchodování zaznamenávají růst o 0,38 % na 256,43 USD. Akcie Apple lze rovněž obchodovat na RM-SYSTÉMu pod tickerem BAAAAPL, kde se naposled zobchodovaly za 5 250 Kč.
Zdroj: Bloomberg
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,06 %), stříbro (-1,41 %), pšenice (-1,38 %)
27.05. 10:31 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,27
27.05. 10:30 Fio - Frankfurt v úvodu středeční seance posiluje
27.05. 09:25 Fio - Pražská burza v úvodu obchodování oslabuje
27.05. 09:19 Fio - Asijsko-pacifický region posiluje, tržní kapitalizace SK hynix překonala 1 bil. USD
27.05. 08:41 Fio





