Vláda pověřila ČEZ prodloužením kapacity ČR v LNG terminálu v Eemshavenu
Stávající kontrakt, který pokrývá až třetinu roční spotřeby plynu v ČR, vyprší na konci příštího roku. Bez těchto kapacit by se země mohla v roce 2028 potýkat s nedostatkem plynu. ČEZ má sice zajištěnou kapacitu také v jednom z německých terminálů od roku 2027, jeho výstavba však podle Havlíčka nabírá zpoždění.
ČEZ si zajistil část kapacity LNG terminálu v Eemshavenu v roce 2022, kdy uspěl v tendru. Nedávno pak informoval, že od té doby do terminálu přivezl celkem 72 lodí s plynem, který pokryje roční spotřebu ČR.
Akcie ČEZu
Akcie ČEZu (BAACEZ) v pondělí na pražské burze oslabily o 0,58 % na 1 195 Kč, na RM-SYSTÉMu klesly také o 0,58 % na 1 198 Kč.
Zdroj: Bloomberg
Michal Šnobl
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Michal Šnobl
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Index Dow Jones se drží v červených úrovních.
06.08. 17:52 Fio - USA: Změna zásob plynu podle EIA k 31. červenci na 33 mld. kubických stop
06.08. 16:33 Fio - Wall Street se vyvíji v úvodu čtvrtečního obchodování smíšeně, pokračuje výsledková sezóna
06.08. 16:05 Fio - USA: Velkoobchodní zásoby v červnu podle konečných dat meziměsíčně vzrostly o 0,2 %
06.08. 16:04 Fio - CSG: J&T Banka nastavila cílovou cenu na 779 Kč s doporučením „Buy“
06.08. 15:33 Fio





