Uber oznámil nabídku na převzetí společnosti Delivery Hero za 14,8 mld. USD
Uber získá převážnou část globálního podnikání Delivery Hero zahrnujícího 50 trhů, které loni vygenerovaly hrubé rezervace 42 mld. USD. Zbývajících 14 trhů, kde se Uber Eats a Delivery Hero už překrývají, koupí za přibližně 1,6 mld. USD investiční firma SSW Partners, která pro ně bude následně samostatně hledat kupce. Patří mezi ně i česká Foodora, dále například Glovo v Polsku a Španělsku či turecké Yemeksepeti.
Klíčovou roli v transakci hraje amsterdamská skupina Prosus, což je významný akcionář Delivery Hero, který se neodvolatelně zavázal nabídnout svůj zhruba 16,8% podíl. Spolu s podílem, který Uber již drží prostřednictvím své jednotky SMB Holding, by tak jeho celkový ekonomický podíl dosáhl přibližně 53 %.
Uber transakci zafinancuje z vlastní hotovosti a nového dluhu. Dokončení transakce se očekává ve druhé polovině roku 2027.
Vývoj akcií
Akcie společnosti Uber (UBER) včera uzavřely na 72,67 USD. Akcie společnosti Delivery Hero (DHER) oslabují o 1,52 % na 37,6 EUR.
Zdroj: Uber, Bloomberg
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board v červenci na 90,8 b. při očekávání 92,4 b.
28.07. 16:31 Fio - USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v červenci na 5 b. při očekávání 6 b.
28.07. 16:28 Fio - Wall Street se obchoduje smíšeně, technologické tituly oslabují
28.07. 16:15 Fio - USA: Index cen domů FHFA v květnu meziměsíčně vzrostl o 0,3 % při očekávání 0,1 %
28.07. 15:06 Fio - Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
28.07. 14:43 Fio





