BP: LG.Philips LCD reportuje rekordní čtvrtletní zisk
Výrobce plochých obrazovek, společnost LG.Philips LCD Co Ltd dnes reportoval vůbec nejvyšší čtvrtletní zisk, a zvrátil tak ztrátu ze stejného období loňského roku. Společnost zároveň předpověděla, že v letošním roce vykáže zlepšení ziskovosti ve srovnání s rokem 2007.
Za čtvrtletí říjen-prosinec společnost reportovala čistý zisk 760 mld. wonů (811,2 mil. USD), a předčila tak odhady analytiků dotazovaných agenturou Reuters pro zisk 665,6 mld. wonů.
Oznámený zisk také překonal původní rekordní zisk ve výši 701 mld. wonů vykázaný ve druhém čtvrtletí roku 2004, a současně znamenal značné zlepšení oproti ztrátě 174,3 mld. wonů vykázané ve stejném období loňského roku, kdy ceny plochých obrazovek klesly na pozadí slabých prodejů počítačů a televizorů.
Čtvrtletní tržby firmy vzrostly o 41 procent na 4,3 bilionu wonů.
Společnost uvedla, že se průměrná prodejní cena LCD panelů zvýšila ve čtvrtém čtvrtletí o zhruba 1 procento poté, co ve třetím čtvrtletí vzrostla o 7 procent.
Firma odhaduje, že ve stávajícím čtvrtletí klesne průměrná prodejní cena LCD obrazovek v rámci středního jednociferného procentního pásma.
Analytici odhadují, že společnost LG.Philips téměř zdvojnásobí svůj zisk v letošním roce na 2,19 bilionu wonů.
Poslední zprávy
- Evropské futures kontrakty mírně odepisují
06.07. 08:32 Fio - Státní svátek v ČR
06.07. 08:28 Fio - SRN: Podnikové objednávky
06.07. 08:24 Fio - Očekávané události: SRN: Podnikové objednávky USA: Index nákupních manažerů PMI
06.07. 08:20 Fio - Frankfurtská burza zakončila týden v zelených hodnotách
03.07. 17:59 Fio





